Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Hakkımda

Op. Dr. Afet Öncel

1984 yılında Kayseri’de doğan Op. Dr. Afet Öncel, 2007 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden dönem ikincisi olarak mezun oldu.

2008 yılında İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ihtisasına başladı. İhtisası sırasında 2013 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Northwestern Üniversitesi’nde (Chicago) Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kliniğinde “International Fellow” olarak çalıştı. Silikon protez etrafı kapsül oluşumuna plateletten zengi̇n plazmanın (PRP) etki̇si̇ni̇n araştırılması üzerine hazırladığı uzmanlık tezi ile Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı ünvanını aldı. Mecburi hizmetini Kars Devlet Hastanesi’nde tamamladı. 2014 Nisan ayında Belçika’nın Brüksel sehrinde yapılan teorik, 2014 Kasım ayında Finlandiya’nın Helsinki şehrinde yapılan pratik sınavlarında gösterdiği başarıdan dolayı, plastik cerrahlar için Avrupa çapında yeterlik anlamı taşıyan, “Avrupa Board Sertifikası” almaya hak kazandı ve Avrupa Plastik Cerrahi Boarduna (EBOPRAS) üye olarak kabul edildi.

Ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş çalışmaları mevcuttur. 2015 yılı Ağustos ayından itibaren İstanbul Central Hospital’de hizmet vermiştir.

Ekim 2018’den itibaren kendi kliniğinde hizmet vermektedir.