Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Alın Germe (Forehead Lift) ve Kaş Kaldırma (Browlift)

Saç çizgisi ve kaşlar arasında bulunan bölgedeki yatay şekilde olan çizgiler ile iki kaş arasındaki dikey çizgileri düzeltme işlemidir. Sarkık ve konumu değişmiş kaşları kaldırarak normalde olması gereken yerlerine getirmek amacıyla yapılır. Bu ameliyat sonucu göz kenarlarında bulunan ve kaz ayağı denilen kırışıklıklar da tedavi edilmiş olur.

Alın Germe Ameliyatında Alındaki Çizgiler Nasıl Saklanıyor ?

Bu işlem için birkaç farklı teknik uygulanmaktadır. Endoskopik olarak uygulanan tekniklerde yapılan alın germede saçların arasında küçük bir kesi yapılır. Klasik tekniklerde ise izler saç çizgisinin 5 veya 6 cm gerisindedir. Her uygulanan tekniğin bıraktığı iz, alın genişliğini değiştirme oranı, kalıcılık zamanı gibi unsurlar birbirleriyle kıyaslandığında avantajlı veya dezavantajlı durumlar içermektedir.

Kaş Kaldırma (Browlift) Operasyonu

Kaşlar bayanlarda daha kavisli bir durumdayken erkeklerde daha düz bir görünümde bulunmaktadır. Dolayısıyla cinsiyete göre farklılık göstermektedir. Kaşlar; burun ve gözler ile uygun oran ve açıyla ahenk içinde görünmektedir. Düşük görünümlü kaşlar kişiye mutsuz ve yorgun bir görüntü vermektedir. Kaşlar normal şeklinde olduğunda kişiye daha dinamik ve mutlu bir görüntü sunmaktadır.

Kaş kaldırma operasyonları saçlı deriden yapılan küçük bir kesi yardımıyla veya tam kaş üzerinden ya da üst göz kapağından girilerek yapılabilir. Kaş kaldırma operasyonunun kalıcı olması ve izi istenilen kaş şekline ve tekniğe göre değişir. Yapılan muayeneye göre eğer gerekiyorsa aynı seansta alın germe veya göz kapağı operasyonları da uygulanabilir.