Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Alt Göz Kapağı Ameliyatı

Çoğunlukla 30 yaşından sonra göz çevresinde yaşlanma belirtileri görülmeye başlar. Alt göz kapağında oluşan en belirgin değişiklikler torbalanma ve derinleşen göz yaşı oluğudur. Yanak ve alt göz kapağı ilişkisinin bozulması ve yanaktaki doku kaybı göz yaşı oluğunun belirginliğini arttırır. Bu değişiklikler kişiyi hem daha yorgun hem de daha yaşlı gösterir.

Ameliyathane ortamında gerçekleştirilen alt göz kapağı ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Alt göz kapağında kesiler kirpik altından veya kapak içinden yapılır. Amaç oluşan torbalanmaları düzeltmek, bozulmuş yanak ve alt göz kapağı ilişkisini düzeltmektir. Çoğunlukla zamanın etkisiyle orta yüz bölgesinde (yanaklar ve elmacık kemikleri) sarkma ve düzleşme olduğu için alt göz kapağı ameliyatı orta yüz germe ameliyatı ve / veya yağ enjeksiyonları ile kombine edilebilir.

 

Ameliyat ne kadar sürer?

Alt göz kapağı ameliyatı ortalama 1,5 saat sürer. Eğer farklı işlemlerle kombine edilecekse süre buna bağlı olarak değişir.

 

Ameliyat kalıcı mıdır?

Yer çekimi etkisi ve yaşlanma devam edeceği için elbette ameliyat sonrası yıllarda değişiklikler olacaktır ama hiçbir zaman ameliyat edilmemiş haline dönmez. Tekrar ameliyat her zaman gerekmese de yanak bölgelerine yağ enjeksiyonu ile takviyeler gerekebilir.