Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz Germe

Yüz germe ameliyatı, üst, orta ve alt yüz bölgelerinin tamamını içeren, yüzdeki yaşlanma belirtilerini geriye çevirme yani yüz gençleştirme ameliyatıdır. Yanak, çene kenarları ve boyun sarkmalarını toparlayarak cildinizi genç bir görünüme kavuşturmak amacıyla yapılmaktadır. Derin çizgiler, sarkmalar, normalden fazla bulunan yağ dokuları giderildiğinde yüzünüz daha canlı, doğal, genç ve daha dinamik görünmektedir. Tam yüz germe operasyonları, kulak önünden başlayıp kulak arkasından dönen ve oradan saçlı derinin içerisine uzanan bir kesi yardımı ile cilt kaldırılması yardımıyla olur. Ameliyat süresi ortalama olarak 3 ile 4 saat arasında değişim göstermektedir.

Kimler yüz germe ameliyatı yaptırabilir?

Çoğunlukla 50 yaş ve üzerinde olanlar yüz germe işlemi yaptırır. 50 yaş altında olan kişilerden boyun, yüz ve dudak kenarlarında sarkma olanlar da bu ameliyatı yaptırmaktadırlar. Yüz germe ameliyatını riske atacak bir sağlık sorunu bulunmayanlar ve ameliyata psikolojik olarak hazır olup, ameliyat sonuçlarıyla ilgili gerçekçi beklentiler içinde bulunanlar bu ameliyatı yaptırabilirler.

Yüz germe ameliyatı sonrası iyileşme sürecinde neler yaşanır?

Yüz germe operasyonları genel olarak ağrısızdır fakat hastalar çoğunlukla gerginlik, basınç hissi, şişlik ve morluklardan yakınırlar. Yüzde oluşan morluk ve şişlikler 6 veya 7 gün geçtikten sonra kaybolmaya başlar. Ameliyat bölgesindeki bandajlar kısa süre içerisinde çıkarılmaktadır. Ameliyat sonrasında oluşabilecek ağrılar tavsiye edilen ağrı kesicilerle kontrol altına alınır. Dikişler 5 ile 7 gün arasında alınabilmektedir. Ameliyattan 1 hafta sonra hasta rutin hayatına dönerek çalışıyorsa işe başlayabilir. Tam iyileşme süresi 2 veya 3 hafta arasında değişmektedir. Ameliyat izleri 1 yıl sonra ten rengiyle aynı rengi alarak tamamen fark edilmez hale gelmektedir.