Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Vaser Liposuction (Yağ Alma)

Cilt altında biriken, egzersiz ve diyete direnç gösteren fazla yağların 2-4 mm kalınlığında kanüller ve vakum yardımı ile alınması işlemidir. Zayıflamak için kullanılan bir yöntem değildir. Kişi kilo verdikten ve vücut kitle endeksi normal veya kilolu düzeyine düştükten sonra sadece bölgedeki yağ fazlalıklarını vücut dışına alarak vücut kontürünün normale getirilmesi işlemidir.

Yüz, boyun, kollar, bacaklar ve gövdedeki bölgesel yağ toplanmaları bu yöntem ile tedavi edilebilir. Erkeklerde büyük meme (jinekomasti) ve büyük lipomlar da liposuction ile tedavi edilebilir.

Birçok bölgesel zayıflama yönteminde yağ hücrelerinin hacmi azaltılır ancak sayısı sabit kalmaktadır. Bu sebeple yağ hücrelerinin tekrar büyüme ve aynı deformiteyi oluşturma şansı vardır. Liposuction yönteminde ise yağ vakum yardımı ile emildiği için yağ hücrelerinin sayısı kalıcı olarak azaltılır. Kişi kilo alsa dahi eski deformite oluşmaz. Sağlıklı ve sıkı hastalarda daha başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Bir bölgeden alınacak yağ miktarını belirlemek ve her alandan eşit ve en uygun oranda yağ almak çok önemlidir. Bu işlemi gerçekleştirmek ciddi bir deneyim gerektirir.

Liposuction sonrası istenmeyen estetik görünümlerin çoğu düzensiz veya aşırı yağ alımına bağlıdır. Gerçekleştirilecek ameliyat, tedavi edilecek alana göre lokal veya genel anestezi altında ve ameliyathane koşullarında yapılır.