Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Vaser Liposuction

VASER Liposuction nedir?

Ultrasanografik ses dalgaları kullanılarak vücudun çeşitli bölgelerinden yağ alınması işlemidir. Ultrasonik ses dalgaları kullanarak yağlar parçalanmakta ve yağlar sıvı haliyle aspire edilmektedir.

Vazer liposuction yönteminde kullanılan ses dalgaları, sadece yağ hücrelerini hedef almakta ve diğer yöntemlerin aksine, çevre dokulara (bağ dokusu, damar ve sinirler gibi ) neredeyse zarar vermemektedir. Vaser liposuction sonrası daha az ağrı, morarma ve şişkinlik görülmesinin nedeni budur.

 

VASER’ın avantajları nelerdir?

  • Daha az ağrı, morarma, şişlik ve hissizlik nedeniyle hastalar daha hızlı bir şekilde günlük yaşamlarına geri dönerler.
  • Ultrasonik ses dalgaları kullanıldığından yağ hücrelerinin bu işlem esnasında canlılığını yitirmemesi, vücudun ihtiyaç duyulan diğer bölgelerinde yağ enjeksiyonu (yağ doku ile şekillendirme) işlemlerine olanak sağlar.
  • Hassas şekillendirme için küçük hacimlerdeki yağların alınmasını veya büyük miktarda yağların uzaklaştırılmasını sağlar.
  • Ses dalgalarının cilt altı yağ dokusunda yaptığı etki ile deride de gerilme sağlanır.

 

Vaserlipo vücudun hangi bölgelerinde kullanılır?

VASERlipo vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir. Erkeklerde jinekomasti denilen meme büyümesi tedavisinde de oldukça etkilidir. Genellikle bel çevresi ve sırt bölgesine oturan inatçı yağların tedavisinde çok etkilidir. Aynı zamanda karın, bel çevresi ve popo bölgesindeki yağların alınıp düzenlenmesi için kullanılmaktadır.

Özellikle yüz, çene, boyun, kollar ve bacaklar gibi çok daha narin ve ince bölgelerde daha güvenli ve etkili sonuçlar alınmasını sağlar.

 

VASERlipo nasıl uygulanır? Genel anestezi şart mıdır?

İşlem ameliyathane koşullarında uygulanır. Uygulama yapılacak bölge miktarı çok geniş değil, 1-3 bölge ile sınırlı ise rahatlıkla lokal anestezi ve sedasyon desteği ile uygulanabilmektedir. Eğer uygulama alanı sırt, meme ve çevresi, bel, karın, bacaklar ve kollar gibi birçok bölgeyi içerirse genel anestezi hasta konforu için daha sağlıklı bir tercih olacaktır.

 

Operasyon sonrası ne zaman normal hayata geri dönerim?

Ameliyattan sonra morluk ve şişlik az olduğu için iyileşme süreci daha hızlı oluyor. Hastalar ameliyattan sonra günlük yaşama 3-4 gün gibi kısa bir sürede dönebiliyor. Büyük miktarlarda yağ alınsa bile toparlanma daha çabuk gerçekleşiyor. Korse ortalama 4 hafta süreyle gece gündüz giyildiğinde daha hızlı sonuçlar alınmaktadır. İki gün sonra duş alınabilir, tempolu yürüyüşe başlanabilir. Ortalama bir ay sonunda ödemin önemli bir kısmı geriler ve vücuttaki ciddi değişiklik de gözle görülür hale gelir.  Ödemin atılması için çeşitli masaj terapileri uygulanabilir.

 

Bu işlemden sonra tekrar kilo alır mıyım, vücut şeklim bozulur mu?

Eğer işlem sonrası diyetinize ve sporunuza dikkat etmezseniz kilo alımı kaçınılmazdır, ve ne yazık ki vücunuzdaki başka bölgelerde yağlanma başlar. Örneğin öncesinde hep basenlerinizden ve belinizden kilo alıyorsanız ve bu bölgelere liposuction yapıldıysa, daha sonra kilo aldığınızda farklı bölgeleriniz, örneğin sırtınız, kollarınız ve bacaklarınız kalınlaşır.

Bu nedenle beslenme şeklinize ve yaşam biçiminize ömür boyu dikkat etmeniz gerekir.