Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

BREZILYA POPO ESTETIĞI (BBL)

Popo estetiği son yıllarda hem ülkemizde hem de dünya genelinde popüler ameliyatların arasına girdi. Tabii ki bunda sosyal medyanın önemli katkısı olduğu kadar vücut güzellik algısındaki değişimin de rolü mevcut. Artık dolgun ve yuvarlak görünümlü popo şekli daha çok beğeniliyor. Bunu elde etmek için de uygulanan çeşitli cerrahi işlemler mevcut.

 

Daha dolgun bir popo elde etmek için hangi yöntemler kullanılır?

Dolgun ve yuvarlak görünümlü bir popo elde etmek için liposuction (yağ alma yöntemi) ve yağ enjeksiyonu yöntemi sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Bu işlemle hem bölgesel fazla yağlarınızdan kurtulmuş olursunuz hem de elde edilen yağın popo bölgenize enjeksiyonu ile daha dolgun bir görünüm elde etmiş olursunuz. Bunun dışında popo protezi de hacim sağlamak için kullandığımız başka bir işlem. Eğer kişide yetersiz popo hacmi varsa protez ile kalıcı dolgunluk sağlanmış oluyor. Bazı durumlarda iki işlem kombine edilerek de uygulanıyor.

 

Brezilya popo estetiği nasıl uygulanır?

Brezilya popo estetiği genel anestezi altında ve ameliyathanede uygulanan bir işlemdir. Öncelikle, popo bölgesini ön plana çıkarmak için özellikle basen, bel ve karın bölgelerindeki fazla yağlar liposuction yöntemi ile alınır. Elde edilen yağ doku enjekte edilmek üzere hazırlanır. Sonra da seri enjeksiyonlar uygulanarak popo istenilen görünüme kavuşur.

 

Ameliyat ne kadar sürer?

Yapılacak işleme bağlı olarak değişmekle beraber ortalama 2-3 saat sürmektedir.

 

Ameliyat sonrası süreç nasıldır?

Ameliyattan sonra yaklaşık 6 hafta boyunca size verilecek özel bir korseyi kullanmanız gerekecek. Özellikle ilk 2 ay popo bölgesini korumak için direk üzerine oturmanızı ve sırt üstü yatmanızı istemiyoruz. Gerekirse simit şeklindeki özel yastıkları kullanmanızı veya bacak altına yastık koyup popo bölgesini basıya maruz bırakmayacak şekilde oturmanızı tavsiye ediyoruz. Yürüyüş gibi hafif aktivitelere ikinci haftan sonra başlanabilirken daha ağır aktivitelere 6-8 haftadan sonra başlanmasını öneriyoruz.

 

Ameliyat kalıcı mıdır?

Popo bölgesine enjekte edilen yağların ortalama % 30-40 kadarının erimesi beklenen bir durumdur. Geri kalan, yaşamaya devam eden yağ dokularının akıbeti vücuttaki mevcut yağ dokularıyla aynıdır. Yani kilo vermeniz ile küçülürler, kilo aldığınızda ise bu yağ dokuları büyür. Ameliyat sonrası formunuzu ne kadar iyi korursanız, ne kadar sağlıklı beslenirseniz ameliyatınızın kalıcılığı da o kadar uzar.