Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sakal Ekimi

Sakal ekimi, genetikte sakalı seyrek olan, hiç olmayan veya sakalda lokal olarak meydana gelen yara izi, yanık izi, ameliyat veya dikiş izi olan kişilere uygulanan kök nakli işlemidir. Saç ekimi konusunda elde edilen başarılar sakal ekiminde de elde edilmiştir.

Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal ekimine başlamadan önce ne kadar sakal ekileceği ve hangi açılarda ekileceği planlaması yapılmalıdır. Bu konularda ekip kararını verdikten sonra sakal çizgisi çizilir. Sonra saç ekiminde olduğu gibi donör bölgeye lokal anestezi uygulanarak kök alma işlemine geçilir.

Sakal ekimi genelde açıklık olan bölgelere uygulanır. Bazı durumlarda sakalları sık olmasına rağmen lokal olarak bazı noktalarında eksiklik hisseden kişilerde sakal ekimi yaptırabiliyor. Bu nedenlerle ne kadar sakal ekileceği kişiden kişiye değişmektedir.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır ?

Sakal ekimi yapıldıktan sonra yapılan iğneler ve açılan kanallardan dolayı noktasal kırmızı lekeler oluşacaktır. İlk yıkama ile beraber oluşan kötü görüntü azalacak ve 10 gün sonra yüzdeki kırmızılıklar geçecektir. İkinci veya üçüncü haftada şok dökülme yaşanacaktır. 4-8 ay içerisinde dökülen bütün sakallar yeniden çıkmaya başlayacaktır.