Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Genital Bölge Estetiği

Genital Estetik, dış dudaklar (labium majus), iç dudaklar (labium minus), klitoris ve vajinanın estetik operasyonlarıdır. Son zamanlarda en çok talep gören estetik operasyonlar arasındadır. Genital bölge estetiği ülkemizde de oldukça sık yapılan operasyonlardan biridir.

Kimler Genital Estetik Yaptırır ?

18 yaşını geçen her bayan genital estetik yaptırabilir. Bu işlemi yaptırmak için yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Genital estetik sırasında kızlık zarı bozulmaz.

Genital Estetiğe Neden İhtiyaç Duyulur ?

Genital estetik cinsel organ hoşnutsuzluğundan kaynaklı olarak yaptırılır. Cinsel organın beğenilmemesi cinsel fonksiyon bozukluklarına da sebep olmaktadır. Kadınlar genelde genital estetiği sıklıkla vajinal genişlik ve iç dudakların büyüklüğüne bağlı olan sarkıklık sebebiyle yaptırır. Estetik işleminden sonra kadına kendine güven hissini arttıracağından dolayı cinsellikten daha çok zevk almasını sağlar.

Yaşa bağlı sarkmalar veya doğum sonrası genişlemelerden dolayı da genital estetik yapılmaktadır.

Labioplasti (İç ve Dış Dudakların Küçültülmesi) Ameliyatı

Daha çok iç dudakların küçültülmesi ameliyatı yapılırken, dış dudaklardaki büyüklük ve sarkmaların düzeltilmesi işlemi de yapılmaktadır.

Labioplasti Cinselliği Nasıl Etkiler ?

Labioplasti duyu kaybı yapmaz. İlişki sırasında orgazmı azaltmaz. Labioplasti operasyonu, kadınların cinsel hayatlarında da olumlu etkiler sağlamaktadır.