Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yanak Estetiği (Bişektomi)

Yüzün dolgun ve yuvarlak görünmesinin nedeni yüzdeki yağlardır. Kimisinde neden aldığı kilolara bağlı iken kimisinde de tamamen yapısaldır. Yuvarlak yüz sadece kilolu kişilerde değil, zayıf kişilerde de görülebilir. Ters üçgen şeklinde bir yüz elde etmek için yapılan ameliyat bişektomi yani yanak inceltme estetiğidir. Tek bir ameliyat ile elmacık kemikleri daha belirgin hale gelirken yanaklar da incelmiş olur. Yüzdeki tombul görüntü gider ve daha çekici bir görüntü elde edilmiş olur.

 

Ameliyat için anestezi gerekir mi? İşlem ne kadar sürer?

Lokal anestezi altında uygulanabilen kolay bir ameliyattır. Ortalama 30-45 dakika kadar sürer. Yanak içinden yapılan 1cm’lik kesilerden girilerek yanak yağlarının %30-40 kadarı alınır ve ameliyat sonrası yanaklardaki incelme hemen görülür.

 

Ameliyat sonrası şişlik olur mu? Etkili bir sonucu ne zaman görebilirim?

Her ameliyatta olduğu gibi bişektomi sonrası da şişlikler olur. Yaklaşık 2-3 hafta yüzde ödem olacağı için etkili bir sonucu 3. Hafta itibariyle görmeye başlarsınız.

 

Bu ameliyat herkes için uygun mudur?

Bişektomi operasyonu yüzü yuvarlak olan kişilerde tercih edilen bir ameliyattır. Yanak yağ doku miktarı az olan, yüzü oval olan birine uygulanırsa yaşlanmayla beraber istenmeyen bir görünüme neden olunabilir. Çünkü ileri yaşlarda bir miktar yağ doku kaybı da olacağından yanakta yeterli destek doku kalmaz ve kişi olduğundan daha yaşlı ve yüzü çökmüş görünür.