Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kalça Estetiği

Estetik bir kalça görüntüsü ince bel, yanlara taşmayan dik ve yuvarlak hatlı bir popo ile sağlanır.

Normal boyutundan daha küçük veya daha büyük, sarkık veya bel ile orantısız kalçalara farklı yöntemlerle daha estetik bir görünüm verilebilir . Bu amaçla silikon protezliposuction (basen, bel, popo yan ve alt bölgelerine)yağ enjeksiyonları ve popo dikleştirme yöntemleri kullanılır. Hastanın ihtiyacına göre bu yöntemlerden biri veya daha fazlası birlikte uygulanabilir.

Silikon protezler poponun anatomisine göre tasarlanmış ürünlerdir, meme protezlerinden görünüm olarak farklıdır. Kesi kalçalar arası oluğa yerleştirildiği için iz problemi olmaz. Ameliyat sonrası özellikle ilk hafta oturup kalmaya dikkat edilmesi, gerekli hijyen ve bakımın yapılması gerekir.

Liposuction ile bel inceltilerek bel popo ayrımı sağlanır; basen daraltılır ve popoda büyüklük problemi varsa yan ve alt bölgelere yapılacak müdehale ile küçülme sağlanır. Yağ enjeksiyonunda, alınan yağlar bazı işlemlerden geçirilip özellikle popo üst bölgeye verilerek dolgunluk sağlanmış olur.

 

Yaşlanma ve aşırı kilo verme sonrası kalça dolgunluğunda azalma ve sarkma oluşur. Popo dikleştirme veya popo germe ameliyatı (gluteal lift) ile sarkan deri yukarı doğru kaldırılır. Fazla deri çıkartılır veya kalçaya hacim vermek amacıyla kullanılır.