Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

BİTKİSEL VE DOĞAL YÖNTEMLERLE GÖĞÜS BÜYÜTÜLEBİLİR Mİ?

Her ne kadar doğal göğüs büyütme yöntemlerini destekleyen bir kanıt olmasa da hala bu yöntemler simsarlar tarafından övülmeye devam ediyor. Hızlı bir internet araştırması yapınca bile “meme ölçünüzü büyütecek doğal yöntemler”, “cerrahi olmadan büyük göğüsler”, “doğal göğüs büyütme” gibi vaatlerde bulunan birçok site mevcut. Gerçek şu ki bu yöntemler işe yaramamakta, hatta bazısı önemli negatif yan etkilere neden olmaktadır.

Doğal yöntem olarak genellikle bitkisel içerikli topikal krem ve haplar pazarlanmaktadır. Bunlar çoğunlukla bitkisel kaynaklı fitoöstrojen içerirler. Fakat yapılan tıbbi çalışmalarda fitoöstrojenin meme gelişimine olumlu katkısı bulunmadığı gibi meme gelişimini dahi baskılayabildiği, bununla beraber kişilerin kullandığı bazı ilaçlarla (warfarin gibi) da ciddi etkileşime girebildiği bilinmektedir.

Düzenli egzersiz ve dik duruşla bile daha sağlıklı ve güzel bir görünüm yakalanabilir. Ama meme ölçünüzün daha büyük olmasını arzu ediyorsanız o zaman en doğru yol meme büyütme ameliyatıdır.