Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

YORGUN VE UYKUSUZ BAKIŞLARIN TEDAVİSİ “GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ”

Mutluluğumuzu, hüznümüzü, şaşkınlığımızı kısaca tüm hislerimizi yansıtan gözlerimiz ne yazık ki yüzümüzün yaştan, yer çekiminden,  güneş hasarından en hızlı etkilenen bölgesidir. İlerleyen yaşla beraber üst göz kapaklarında yığılmalar, alt göz kapaklarında ise torbalanmalar olur. Ayrıca gözaltı morlukları, çökmeler ve göz kenarı kırışıklıkları olarak bilinen kaz ayaklarının oluşumu da yaşla beraber gelişen değişiklikler arasındadır. Oluşan bu değişiklikler kişiye yorgun, uykulu, mutsuz bir ifade verirken üst kapaklardaki yığılma hastanın gözünü açmasını da zorlaştırır. Göz kapağı estetik ameliyatı ile bu problem çözülebilmekte daha dinç, enerjik ve mutlu bakışlar elde edilebilmektedir.

Ameliyathane ortamında gerçekleştirilen göz çevresi ameliyatları hastaya yapılacak operasyona bağlı olarak lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılmaktadır. Üst göz kapağı ameliyatı sırasında fazla deri eliptik olarak çıkarılır, gerekirse fazla kas ve yağ dokular da çıkarılır. Göz etrafında çöküklük varsa yağ enjeksiyonu ile dolgunlaştırma yapılabilir. Kaşlarda bir düşüklük söz konusu ise kaş kenarları kaldırılır. Kaşlar dikkate alınmazsa, üst göz kapağında yapılan işlem yeterli olmayabilir. Alt göz kapağında kesiler kirpik altından veya kapak içinden yapılır. Amaç oluşan torbalanmaları düzeltmek, bozulmuş yanak ve alt göz kapağı ilişkisini düzeltmektir.

Gerekli görülürse göz kapağı estetiği ayrıca “b00t kx “, kimyasal peeling (kimyasal soyma), lazer gibi uygulamalarla kombine edilebilir.